Arctic Midt i Måneden - Resultatsesong og markedsreaksjoner

Resultatsesongen er straks i mål, og Albert Collett har fått besøk i studio av forvalter Sindre Sørbye og analytiker Arild Huitfeldt for å oppsummere resultatene i de nordiske markedene.

Sammen tar de et dypdykk i norske energiselskaper der de ser på «de tre store», Equinor, Aker BP og Vår Energi, og reaksjon i markedet da disse la frem tallene. Shipping fortsetter å prege overskriftene, og med sterke fundamentale forhold innen flere shippingsegmenter, kombinert med utfordringer knyttet til Panama- og Suez-kanalen, ser forvalterteamet mange spennende investeringsmuligheter. Avslutningsvis må vi en tur innom forsvars- og teknologikonsernet Kongsberg Gruppen, som fortsetter å levere solide tall, og god avkastning for flere av Arctics fondsporteføljer.

Dette er hovedtemaene i månedens utgave av Arctic Midt i Måneden – episoden kan ses på våre nettsider eller høres der du ellers finner dine podcaster.

Latest news

  1. Arctic Asset Management -

    Arctic Midt i Måneden - Store utslag og skarpe analyser

    Rapporteringsesong med store kursutslag, en president som har gått høyt ut om toll og tariffer, og en dose krig og fred. Aksjeforvalterne Kay-Erik Mamre-Johansen og Arild Huitfeldt diskuterer de viktigste hendelsene med Albert Collett i en forrykende episode.

  2. Arctic Asset Management -

    Markedskommentar januar 2025

    Innsettelsen av President Trump, forventninger om økte tollsatser i viktige regioner og AI-nyheter preget markedet i januar. Det globale aksjemarkedet hadde en sterk åpning på året med verdensindeksen opp 3,8 % målt ved MSCI World Index (NOK) og fortsatte med det den gode utviklingen fra fjoråret.

  3. Arctic Asset Management -

    Markedskommentar desember 2024

    2024 ble nok et godt år for finansmarkedene med solid avkastning for aksjer og selskapsobligasjoner. De store, amerikanske teknologiaksjene ledet an nok en gang. De største selskapenes store vekting i indeksene gjorde at Nasdaq, S&P500 og verdensindeksen (MSCI World) gikk spesielt godt. Nvidia var opp 171 % for året, og markedsverdien av aksjen er nå verdens største.